JAKIE RURY DO OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO WYBRAĆ?

Coraz częściej i chętniej decydujemy się na ogrzewanie podłogowe. Nic w tym dziwnego – jest ono coraz bardziej dostępne cenowo, jest popularne oraz pozwala na wykorzystanie znacznie większej powierzchni.

W miejscach, gdzie nie ma miejsca na kaloryfer, lub byłaby szansa tylko na niewielki model, możemy zainstalować właśnie taki rodzaj systemu. Położenie rur preizolowanych pod panelami to idealne rozwiązanie – jednak w jaki sposób zrobić to tak, aby nie marnować energii, a co za tym idzie, pieniędzy?

Rury do ogrzewania podłogowego

Przede wszystkim, nasza instalacja powinna być jak najbardziej sprawna i efektywna. Dzięki wykonaniu jej zgodnie z nowoczesnymi standardami możemy być pewni, że będzie ona spełniała swoje obowiązki w jak najlepszym stopniu. W sytuacji, gdybyśmy zdecydowali się na położenie systemu stalowego lub miedzianego, zgodnie z trendami sprzed kilkudziesięciu lat, możemy narazić siebie na awarie i usterki, a także na straty ciepła, jako że tego typu rozwiązania kojarzone są ze znacznym marnotrawieniem energii.

W jakie rozwiązania warto więc zainwestować? Najlepiej zdecydować się na produkty z tworzywa sztucznego, które zabezpieczone są przed utratą ciepła i nadmiernym wychłodzeniem. Rury preizolowane PE i PEX będą więc idealnym rozwiązaniem!

Co to jest PE i PEX?

Oba oznaczenia to polietylen – pierwszy jest to wariant klasyczny, a drugi o wzmocnionej trwałości, który jest w stanie przewodzić wodę o bardzo wysokiej temperaturze. Dodatkowo, jest on izolowany i odporny na mróz, więc stosuje się go również, jeśli chodzi o przewody znajdujące się na zewnątrz lub pod gruntem. Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju instalacje CO, w tym ogrzewanie podłogowe, stosuje się oczywiście wariant PEX – PE nie wytrzymałby tak wysokich temperatur.

Tworzywo to jest elastyczne i stosunkowo lekkie, w związku z czym nie będzie problemu z zamontowaniem go pod podłogą nawet niewielkiego pokoju. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu, możliwe jest uzyskanie dużej powierzchni grzewczej, a co za tym idzie – powiększenie komfortu termicznego w pokoju.

Izolacja z pianki nie pozwala na wychłodzenie się całej instalacji. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie tracimy cennej energii – ciepło nie zostaje zminimalizowane przez zimne rury, więc korzystamy ze stu procent opłacanej przez nas energii grzewczej! Jest to znaczna zaleta nie tylko jeśli chodzi o nasze finanse, ale również o środowisko – oszczędność energii pozwala na mniejsze marnowanie surowców naturalnych.

Rodzaje rur preizolowanych do ogrzewania podłogowego

W ramach produktów proponowanych przez naszą firmę, możliwe jest zaopatrzenie się w wiele wariantów systemów – w zależności od tego, jakie funkcje ma on spełniać. Oferowane przez nas rury preizolowane PEX występują w wielu wariantach – i jako opcje pojedyncze, podwójne oraz poczwórne. Aby wybrać model, który sprawdzi się pod naszą podłogą, najlepiej skontaktować się ze specjalistami z naszej firmy, którzy, po poznaniu potrzeb danego miejsca, zaproponują najlepsze rozwiązanie.

Inwestycja w jak najlepszy system

Dzięki skorzystaniu z propozycji firmy SYNCO możliwe będzie zaopatrzenie się w jak najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania, które z pewnością sprawdzą się na dziesiątki lat! W ramach naszej działalności, produkujemy rury preizolowane PEX już od lat dziewięćdziesiątych. Wysoka jakość i odwaga we wprowadzaniu innowacji pozwoliły nam na stworzenie produktów, które mogą być wykorzystywane zarówno do klasycznej instalacji CO z kaloryferami, jak i do ogrzewania podłogowego.

W SYNCO znajdziesz godne polecenia rurociągi preizolowane, które wykorzystać można do ogrzewania podłogowego – zapraszamy do kontaktu!

No Comments

Post A Comment